Blog

Monthly Picks – Srpen

Monthly-Picks-2
Stock Market News

Monthly Picks – Srpen

Opět vám přinášíme přehled akcií s nejvyšším růstovým potenciálem v tomto měsíci. Akcie byly hodnoceny podle více než 2200 různých ukazatelů v rámci našeho modelu. Prostřednictvím naší analytiky je možné jednotlivé akcie porovnávat mezi sebou a v newsletteru představit zajímavé investiční příležitosti. Ke každé z vybraných společností přidáváme také aktuální článek s informacemi o jejich finančních výsledcích.

Mezi akcie s vysokým potenciálem růstu v srpnu patří:

Bristol-Myers Squibb Company

Společnost Bristol-Myers Squibb („BMY“) se v našem seznamu umístila na 5. místě

Jedná se o americkou biofarmaceutickou společnost, která vyvíjí inovativní léky a pomáhá pacientům v boji proti řadě nemocí. Její pobočky se nacházejí po celém světě.

Společnost se umístila na 5. místě především díky vynikajícímu hodnocení ukazatele PTBV za posledních 252 dní, ve kterém se společnost umístila mezi TOP 15 analyzovanými společnostmi.

Ukazatel PTBV (Price to tangible book value) porovnává tržní kapitalizaci společnosti se všemi jejími aktivy sníženými o nehmotná aktiva (duševní vlastnictví, goodwill) a závazky. Akcie s nižším poměrem PTBV jsou považovány za lepší nákupní příležitosti než akcie s vysokým PTBV. Tento ukazatel má v současnosti v našem modelu nejvyšší váhu.

Přečtěte si celý článek: Bristol Myers Squibb (BMY) Q2 Earnings and Revenues Surpass Estimates

Společnost ConocoPhillips (COP) se v našem seznamu umístila na 10. místě    

ConocoPhillips je největším producentem ropy na Aljašce a jednou z největších energetických společností na světě. Společnost se zaměřuje na těžbu ropy a zemního plynu. Její produkce činí více než 1,5 milionu barelů ropy denně. 

V našem žebříčku se umístila vysoko především díky ukazateli momenta. Společnost ConocoPhillips měla druhé nejvyšší momentum ze všech hodnocených akcií a díky výraznému posunu v tomto ukazateli se jeví jako dobrá investiční příležitost.

Momentum měří rychlost, jakou se mění cena akcie. Vysoké kladné momentum naznačuje velkou šanci, že cena akcie bude pokračovat ve svém vzestupném trendu.

Přečtěte si celý článek: Top Energy Stocks for August 2022 (investopedia.com)

Společnost American International Group (AIG) se v našem seznamu umístila na 13. místě 

AIG je americká finanční společnost, která zaměstnává téměř 50 000 lidí po celém světě. Zaměřuje se především na pojištění a snaží se v této oblasti využívat moderní technologie. AIG nabízí pojištění majetku, životní pojištění a další finanční služby.

Společnost dosáhla dobrých výsledků v mnoha ukazatelích, například v ukazateli CCI. Ukazatel CCI má v našem modelu poměrně vysokou váhu a AIG v něm dosáhla nadprůměrných výsledků.

Volume CCI je technický ukazatel, který porovnává aktuální obchodované objemy aktiv s jejich  předchozími hodnotami.

Přečtěte si celý článek: Here’s Why You Should Consider Investing in American International Group (AIG) (yahoo.com)

 

Sentiment na trhu

Monthly Picks na srpen